FrazPC.pl

Disney będzie konkurować z Netflixem

Wygląda na to, że chociaż obie firmy ściśle ze sobą współpracują, to Disney ma zamiar już wkrótce zakończyć tę „przyjaźń”, co jest o tyle zaskakujące, że niecały rok temu uczynił Netflix ekskluzywną platformą streamującą swoje produkcje, a także filmy i seriale od Marvela, Lucasfilm i Pixar.

A o co konkretnie chodzi? O własny serwis działający na takiej samej zasadzie jak Netflix, czyli dający nieograniczony dostęp do biblioteki za stałą miesięczną opłatę, który ma powstać w 2019 roku. Warto w tym miejscu wspomnieć, że jakiś czas temu sugerowano, że Disney ma zamiar ostatecznie kupić Netflixa, ale nikt nie chciał wierzyć w te plotki, a teraz wszystko zaczyna układać się w logiczną całość.

Tak czy inaczej, jak możemy przeczytać w specjalnym oświadczeniu, w nowym serwisie znajdziemy nie tylko nowe filmy, ale także bibliotekę starszych oraz programy z Disney Channel, Disney Junior i Disney XD. Nie da się ukryć, że dla Netflixa będzie to spory cios, bo produkcje Disneya stanowią dla niego duży procent całego udostępnianego materiału, ale przedstawiciel firmy uspokaja, że widzowie nie mają się czym martwić:

- Amerykańscy członkowie Netflixa będą mieli dostęp do filmów Disneya do końca 2019 roku, wliczając w to wszystkie nowe filmy pokazywane w kinach do końca 2018 roku. Kontynuujemy globalną współpracę z Walt Disney Company na wiel forntach, na przykład w naszej pogłębiającej się relacji z Marvel TV.

Co prawda nie wiemy jeszcze, jak wyglądać będzie nasza sytuacja, bo przedstawiciel Netflixa koncentruje się na Amerykanach, ale pewnie już wkrótce się wszystkiego dowiemy.

dims_11

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.