FrazPC.pl

Samsung opracował kości V-NAND o pojemności 1 Tb

Stwierdzenie, że dyski SSD stają się coraz popularniejsze to zwykły truizm, ale nie da się ukryć, że użytkownicy, którym wciąż zależy na dużych pojemnościach, najczęściej sięgają po HDD, przynajmniej jako dodatkowy nośnik do magazynowania danych. Samsung pracuje jednak nad rozwiązaniem tego problemu, by wyeliminować konieczność sięgania po dyski twarde.

Nieco ponad 4 lata po tym, jak koreański koncern ujawnił pierwsze pamięci 3D V-NAND, firma opracowała pierwsze 1 Tb kości V-NAND. Te zadebiutować mają na rynku już w przyszłym roku i zaowocować powinny powstaniem nośników o pojemności do 2 TB, które wyposażone będą w nawet 16 takich układów. Spodziewać można się, że w pierwszej kolejności otrzymamy konstrukcje SSD przeznaczone do komputerów stacjonarnych, laptopów, a być może nawet smartfonów, ale oczekiwać można także korporacyjnych rozwiązań.

W rezultacie opracowania 1 Tb kości V-NAND otrzymać mamy niewielkie nośniki danych o dużej pojemności oraz relatywnie niskich cenach, co z punktu widzenia konsumentów przynosi same korzyści. Niestety Samsung jak na razie nie podaje szczegółów na temat wydajności, cen czy daty premiery.

Warto pamiętać, że Samsung to obecnie największy na świecie producent układów scalonych (wyprzedził nawet Intela), a segment ten ze względu na duże zapotrzebowanie, wynikające m.in. z popularności urządzeń mobilnych, notuje duże wzrosty. 

dims_12

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.