FrazPC.pl

Radeon RX Vega 64 - ceny tańszej wersji zrównują się z droższą

Sklepy otrzymały już od dystrybutorów finalne ceny nowych Radeonów i te nijak mają się do tego, co mówiło AMD w ramach zapowiedzi serii RX Vega, kiedy tu podawało kwoty oscylujące w granicach 499 USD oraz 599 USD (w zależności od wersji).

Praktycznie wszędzie - od Azji, przez Europę, aż po USA - sprzedawcy otrzymali informację, iż model Vega 64 sprzedawany będzie po wyższych cenach niż pierwotnie zapowiadano. Wygląda nawet na to, że AMD próbuje sprzedawać obie wersje modeli chłodzonych powietrzem w tej samej wyższej cenie, czyli 599 USD.

Trzeba mieć na uwadze, że nie są to oficjalne informacje i AMD jeszcze się do nich nie odniosło, ale portal VideoCardz podaje, iż otrzymał ich potwierdzenie z 4 niezależnych źródeł. Te twierdzić mają, że różnica w cenie pomiędzy standardowym czarnym modelem a limitową edycją jest znikoma, praktycznie jej nie ma. Sytuację dobrze obrazuje poniższa tabela, która zawiera ceny obu wariantów Radeona RX Vega 64 z różnych źródeł. Trzeba jednak podkreślić, że nie należy patrzeć na poniższe ceny jako na finalne, ale raczej jak na trend, gdzie obie wersje niemal wszędzie sprzedawane są po tych samych cenach.

Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja, kiedy produkt sprzedawany jest drożej niż pierwotnie zapowiadano, ale przeważnie dotyczy to przedsprzedaży lub krótkiego okresu po premierze. Zapewne kilka sklepów wciąż sprzedawać będzie tańszy wariant za 499 USD, więc AMD będzie mogło twierdzić, iż taka jest właśnie cena.

radeon_ceny

Źródło: VideoCardz

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.