FrazPC.pl

LG V30 będzie pierwszym smartfonem z aparatem ze światłem f/1.6

Flagowe smartfony LG zdążyły już sobie wyrobić bardzo dobrą opinię wśród miłośników mobilnej fotografii, ale wygląda na to, że koreański producent nie spoczywa na laurach i jego nachodzący model V30 może przynieść kolejny przełom w tym aspekcie.  Po tym, jak otrzymaliśmy informacje na temat wyświetlacza tego urządzenia, producent postanowił podzielić się z nami pewnymi informacjami na temat aparatu, twierdząc, że ten oferować będzie "największy obiektyw i najjaśniejsze soczewki jakie kiedykolwiek znalazły się w smartfonie".

V30, podobnie jak poprzednik, wyposażony będzie w podwójny aparat tylny, ale tym razem główna jednostka oferować ma wartość przysłony f/1.6, przez co dostarczać ma o 25% więcej światła w porównaniu z obiektywami f/1.8. Ponadto wykorzystanie szklanych soczewek Crystal Clear Lens pozwolić ma na lepsze zbieranie światła w porównaniu z plastikowymi soczewkami. To jednak nie koniec, ponieważ LG twierdzi także, że szerokokątna jednostka oferować ma tym razem o 30% mniejsze zniekształcenia w porównaniu z poprzednikiem, czyli G6, a poza tym moduł tylnego aparatu ma być o 30% mniejszy.

Producent w osobnej zapowiedzi wspomniał także o technologii TouchSense od firmy Immersion. Nowy silniczek wibracji oferować ma lepsze doznania zarówno podczas codziennego użytkowania, jak i grania. Dzięki temu rozwiązaniu ekran może również symulować fizyczne przyciski, pokrętła, itp., a technologia może być też implementowana w filmach (by np. czuć delikatne uderzenie, gdy ktoś puka do drzwi czy mocniejsze w trakcie wybuchów).

Przypominamy, V30 zostanie oficjalnie zaprezentowany 31 sierpnia. 

lg_v30

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.