FrazPC.pl

Radeon RX Vega 64 z finalnymi sterownikami przetestowany w 3DMarku

Wygląda na to, że recenzenci otrzymali już swoje egzemplarze testowe karty graficznej Radeon RX Vega 64 od AMD i tradycyjnie już w takim przypadku, nie obyło się przez przecieków. Najnowsze z nich dostarczają nam informacji na temat wydajności tego modelu w benchmarku 3DMark i jak sugerowały wcześniejsze doniesienia, zdaje się, że to GPU plasuje się gdzieś pomiędzy GeForcem GTX1080 a GTX1080Ti.

Trzeba jednak odnotować, że recenzenci korzystali z różnych konfiguracji PC (część wykorzystała nawet procesory Threadripper) i co prawda CPU nie ma praktycznie wpływu na wynik GPU w 3DMarku, to warto to podkreślić. Popularny benchmark pokazuje też maksymalne taktowania rdzenia, co oznaczać może, że testowane karty nie były podkręcane.

Jak widać na poniższych zestawieniach, Radeon RX Vega 64 osiąga nieco lepsze rezultaty od GeForce'a GTX1080, jednak nie może doścignąć wydajności GeForce'a GTX1080Ti i co prawda mówimy tu o syntetycznym benchmarku, to jednak daje on nam pewien tego, czego możemy spodziewać się po nowym flagowym produkcie AMD w grach.

Premiera kart RX Vega spodziewana jest 14 sierpnia, wtedy też powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat wydajności tych kart. 

1_07

2_05

Źródło: VideoCardz

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.