FrazPC.pl

Redaktor portalu Polygon zwolniony w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne

Popularny redaktor portalu Polygon, Nick Robinson, został został właśnie zwolniony po tym, jak na początku tego miesiąca w sieci zaczęły pojawiać się doniesienia kobiet oskarżających go o molestowanie seksualne.

f9dwpak4gbxizrmt4fan

Sprawa zaczęła się od niewybrednego tweeta Robinsona na temat portu gry Overcooked na konsolę Nintendo Switch, w którym ten skarży się na jakość gry i jej twórców proszących go o dostarczenie wideo z gry. To doprowadziło m.in. do odpowiedzi jednego z użytkowników Twittera, który zasugerował, że gdyby Nick nie przeznaczał tyle czasu na wysyłanie prywatnych wiadomości wszystkim kobietom z branży gier, to może znalazłby czas, by pomóc deweloperom.

eez2qnx5ia7hwqgl9doe

Następnie możemy mówić już o wysypie oskarżeń kobiet, które nagabywać miał Robinson w mediach społecznościowych. Co prawda tylko część z nich wprost podaje nazwisko byłego redaktora Polygon, ale z kontekstu wywnioskować można o kogo chodzi w większości wiadomości. W sieci pojawiły się też zapisy z prywatnych rozmów Nicka, a wiele kobiet skarży się na proponowanie seksu czy wysyłania mu nagich fotek oraz inne zachowania, które sprawiać miały, że czuły się niekomfortowo. Redaktor naczelny Polygon, Chris Grant, 5 sierpnia zawiesił Robinsona, ale właśnie ogłosił, że ten został zwolniony ze skutkiem natychmiastowym.

Sam Robinson wydał natomiast poniższe oświadczenie:

rk6fjwyutqh0qqtk8ogm

Nick Robinson pracował on dla Polygon 2,5 roku, koncentrując się na produkcji materiałów wideo i  prawdopodobnie jest najlepiej znany jako współprowadzący Car Boys, czyli popularnej youtubowej serii na temat gry wyścigowej BeamNG.drive. 

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.