FrazPC.pl

Slajd Intela potwierdza procesory z iGPU AMD Vega

Plotki na temat szykowanych przez Intel procesorów ze zintegrowanymi układami graficznymi AMD docierają do nas od wielu miesięcy, ale Intel w międzyczasie zaprzeczał tym doniesieniom. Najnowszy przeciek wyraźnie wskazuje jednak, że coś jest na rzeczy.

Niestety zdjęcie slajdu, które właśnie wyciekło do sieci, jest tak małe, że po powiększeniu niewiele da się z niego wyczytać, a już na pewno nie specyfikację. Niemniej jednak wyraźnie widać hasło  “Vega Inside, Mobile Performance Outside”, co oczywiście wskazuje na wykorzystanie układów graficznych Vega, które niedawno zadebiutowały na rynku konsumenckich kart graficznych dla graczy. Tym bardziej zaskakujące jest, że Intel jeszcze niedawno zaprzeczał możliwości licencjonowania technologii GPU od AMD.

O ile slajd nie został sfałszowany, to potwierdza się, że wkrótce możemy otrzymać procesory Niebieskich z technologią graficzną Czerwonych. Grafika dotyczy mobilnych CPU, więc spodziewać można się nowej serii procesorów Intela dedykowanej laptopom. Obecnie najnowsze układy firmy, czyli Coffee Lake, wykorzystują te same iGPU co procesory Kaby Lake, ale firma dopiero przymierza się do ujawnienia pełnej mobilnej oferty bazującej na tej architekturze, wraz z modelami Coffee Lake-H. W przyszłym roku otrzymać mamy zaś 10 nm układy Cannon Lake z serii Y. Obie te serie wydają się być dobrymi kandydatami na wprowadzenie GPU Vega, ale procesory Cannon Lake z serii Y wydają się być bardziej prawdopodobną opcją. Jak na razie to jednak tylko spekulacje, więc lepiej poczekać na oficjalne informacje lub bardziej konkretne przecieki. 

intel

Aktualizacja: Slajd okazał się zwykłą fałszywką i grafika pochodzi z kampani marketingowej Intela, gdzie prezentowani są zasłużeni dla firmy pracownicy. 

intel_vega

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.