FrazPC.pl

Microsoft szykował w 2014 roku niemal bezramkową Lumię

Dzień po tym jak Joe Belfiore  przyznał, że Microsoft w praktyce uśmiercił mobilnego Windowsa, ekipa Windows Central opublikowała recenzję nigdy nie wypuszczonej na rynek Lumii znanej pod nazwą kodową Vela. Okazuje się, że w 2014 roku Microsoft opracował urządzenie, które miało szansę ostro namieszać na rynku, rozpoczynając bezramkową rewolucję wraz z Sharpem Aquos Crystal na długo przed Xiaomi Mi MIX i tegorocznymi flagowcami od Apple, Samsunga czy LG.

Urządzenie, które trafiło w ręce redaktorów Windows Central, to tak naprawdę prototyp, który ostatecznie przeobraził się w dość nudną budżetową Lumię 435. Jest to o tyle ciekawa sytuacja, że tak naprawdę Microsoft mógł mieć już przed trzema laty niemal bezramkowy smartfon i to w cenie poniżej 200 USD.  

Jedyny grubszy element ramki w Vela znajdował się pod ekranem i tam też umieszczono przednią kamerkę. Sam 5-calowy wyświetlacz 720p zajmował zaś 79% frontu telefonu, co w 2014 roku stanowiłoby rekordową wartość. Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to sprzęt wyposażony był w procesor Snapdraon 200, 1 GB pamięci RAM, 4 GB na dane i 5 MP aparat tylny.

Nie wiadomo, czemu koncern zrezygnował z tego designu i ostatecznie postawił na oklepany wygląd Lumii 435. Być może koszty takiego rozwiązania nie pozwalały zmieścić się w kwocie do 200 USD, a może producent uznał, że to zbyt duże odstępstwo od branżowych standardów. Biorąc jednak pod uwagę dzisiejszą sytuację na rynku, Microsoft może sobie tylko pluć w brodę.  

ld2fr_hero_0

ld2fr_hand_0

Więcej zdjęć znajdziecie w źródle tego newsa

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.