FrazPC.pl

Drive DX Pegasus - Nvidia prezentuje system AI do całkowicie autonomicznych taksówek

Nvidia ujawniła wczoraj nowy system sztucznej inteligencji opracowany z myślą o obsłudze w pełni autonomicznych taksówek, a jego nazwa kodowa to Pegasus. Nowy sprzęt powstał na bazie platformy Drive PX, co pozwoliło uzyskać autonomię poziomu 5. Oznacza to, że może zostać wykorzystany w pojazdach bez kierownicy, pedałów, lusterek czy jakiejkolwiek ingerencji ze strony pasażerów, którzy chcą dostać się w określone miejsce.

Komputer Drive PX Pegasus napędzany jest przez dwa najnowsze autorskie procesory Xavier od Zielonych (posiadają wbudowane GPU bazujące na architekturze Volta) wraz z dwoma dodatkowymi GPU następnej generacji (mowa o układach, które pojawią się na rynku po Volcie). System zaprojektowano tak, by spełnił wymagania certyfikatu ASIL (najwyższy poziom bezpieczeństwa w branży), a producent nie zapomniał także o stosownych wyjściach/wejściach czy sensorach.

2017-10-10-image-25

Nvidia chwali się, że Pegasus jest w stanie wykonać ok. 320 trylionów operacji na sekundę, co oznacza, że jest 10 razy wydajniejszy od swojego poprzednika, Drive PX 2. Łączna przepustowość pamięci przekroczy zaś aż 1 TB/s. TDP kształtować będzie się jednak na wysokim poziomie, ponieważ wynosi w tym przypadku 500W.

 Twórcy chwalą się, że dzięki ich nowemu produktowi kierowcy odzyskają miliony straconych godzin, mogąc w tym czasie pracować, bawić się, spać czy jeść. Poza tym, autonomiczny system eliminuje ludzkie błędy, więc w ten sposób uratować można niezliczoną liczbę żyć.

Komputery Drive DX Pegasus będą dostępne dla partnerów Nvidii w drugiej połowie przyszłego roku, a zainteresowały dotąd 25 partnerów Nvidii, w większości producentów aut. 

taxi2

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.