FrazPC.pl

Samsung podobno wykupił całą pierwszą partię Snapdragonów 845

Zdaje się, że w przyszłym roku czeka nas powtórka sytuacji na rynku mobilnym i Samsung ponownie wykupił od Qualcomm całą pierwszą partię procesorów Snapdragon 845 dla swoich kolejnych flagowych smartfonów (Galaxy S9 i Galaxy S9+). Pierwsze informacje na ten temat wskazywały na taką ewentualność już w sierpniu, a najnowsze przecieki zdają się ją potwierdzać.

Oznacza to, że nie ma co liczyć na pojawienie się flagowych telefonów z procesorem Snapdragon 845 od innych producentów przed debiutem duetu Galaxy S9 i Galaxy S9+, dzięki czemu koreański gigant ma szansę zyskać uzyskać sporą przewagę na rywalami. Praktycznie z taką samą sytuacją mieliśmy do czynienia w tym roku, kiedy to Samsung zarezerwował dla siebie całą pierwszą partię układów Snapdragon 835, zmuszając tym samym rywali do skorzystania ze starszego SoC (co zrobiło np. LG wyposażając G6 w Snapdragona 821) lub też przesunięcia premiery swoich flagowych słuchawek o kilka miesięcy.

To samo źródło wskazuje, że premiera smartfonów z serii Galaxy S9 nastąpi miesiąc wcześniej niż to zwykle bywa w przypadku flagowców Samsunga i mamy się ich spodziewać na sklepowych półkach w połowie marca. Zapowiedź zapewne nastąpi w trakcie targów MWC 2018. 

gsmarena_001_04

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.