FrazPC.pl

Nowy Kindle Oasis jest wodoodporny i posiada większy ekran

W kwietniu zeszłego roku Amazon rozszerzył swoją ofertę o kolejny model e-czytników Kindle. kolejna generacja Kindle Oasis była najcieńszym i najlżejszym czytnikiem e-booków z tej rodziny, ale pomimo swojej nazwy nie była chroniona przed cieczami. Producent postanowił naprawić to przeoczenie i zapowiedział odświeżony model urządzenia.

Nowy Oasis ma większy, bo 7-calowy ekran (300 PPI), pokryty najbardziej wytrzymałym szkłem jakie Amazon dotychczas zastosował. Wydłużenie przekątnej wyświetlacza przekładać ma się na ponad 30% więcej słów na stronę, a tym samym mniej stron do przerzucania. Co ciekawe, pomimo większego rozmiaru nowy Oasis waży tylko 194 gramy, czyli 10 gramów mniej niż Kindle Paperwhite (poprzednik ważył jednak 131 gramów). Czytnik w cieńszej części mierzy tylko 3.4 mm grubości, a poza tym może pochwalić się też metalową obudową.

2017-10-11-image-19

Oasis to jednak przede wszystkim pierwszy e-czytnik Amazonu z certyfikatem IPX8 oznaczającym wodoodporność (do 2 metrów głębokości przez 60 minut). Tym samym przypadkowe zanurzenie w wannie czy basenie nie powinno stanowić dla niego większego problemu. Producent upchnął do środka także większą baterię zapewniającą do 6 tygodni czytania (poprzednik oferował tylko 2 tygodnie, a kolejne 6 tygodni otrzymywaliśmy ze skórzanego etui, którego tym razem zabrakło). Kolejną nowością jest wsparcie dla audiobooków Audible i możemy połączyć czytnik z urządzeniem Bluetooth i z łatwością przełączać się pomiędzy tradycyjną wersją a audiobookiem.

Kindle Oasis posiada 12 LEDów przydatnych podczas nocnego czytania i potrafi określić warunki oświetleniowe korzystając z sensora światła. Poza tym, wspiera WiFi oraz darmową łączność komórkową dostarczaną przez Amazon.

Nowy model wyceniono na 249,99 EUR w wersji z 8 GB pamięci, 279,99 EUR w wersji z 32 GB pamięci i 319,99 EUR za czytnik z 32 GB pamięci i modułem LTE. Wysyłka rusza 31 października.

2017-10-11-image-22

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.