FrazPC.pl

ISOCELL Fast 2L9 i Slim 2X7 - nowe sensory Samsunga wyeliminują wystające aparaty w smartfonach

Jednym z minusów podwójnych aparatów jest fakt, że teraz wystające poza obudowę moduły zajmują jeszcze większą powierzchnię. Samsung Electronics ma jednak rozwiązanie tego problemu w postaci dwóch nowych sensorów ISOCELL dla smartfonów oraz urządzeń IoT (Interne Rzeczy).

2017-10-11-image-18

ISOCELL Fast 2L9 i Slim 2X7 zaprojektowano w taki sposób, by były bardzo cienkie i oferowały dobrą jakość zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych. Pierwszy z nich oferuje szybki autofokus wykorzystujący technologię Dual Pixel. Każdy z pikseli zawiera tu dwie fotodiody zamiast jednej, dzięki czemu lepiej wykrywa i śledzi obiekty. Popularny w ostatnim czas tryb portretowy wykorzystujący efekt bokeh (czyli rozmyte tło) także ma ulec poprawie za sprawą wykorzystania techniki Dual Pixel.

Zarówno Fast 2L9, jak i Slim 2X7, oferują mniejsze piksele od swoich poprzedników. Ten drugi jest pierwszym sensorem z pikselami w rozmiarze poniżej 1μm (dokładniej 0,9μm), z kolei w 2L9 otrzymujemy 1,28μm (poprzednik 1,4μm). Z tak małymi pikselami Slim 2X7 skaluje się do 24 MP i znaleźć ma on zastosowanie jako tylny aparat w smartfonach ze średniej półki, ale także flagowcach. Fast 2L9 zapewnia zaś maksymalnie do 12 MP i posłuży zapewne w przednich kamerkach lub jako pomocnicza jednostka w podwójnych aparatach.

Producent nie zdradził jeszcze kiedy możemy spodziewać się pierwszych urządzeń korzystających z tych sensorów. 

2017-10-11-image-16

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.