FrazPC.pl

PlayerUnknown's Battlegrounds i Fortnite: Battle Royale notują rewelacyjne wyniki

Wygląda na to, że PlayerUnknown's Battlegrounds doczekało się godnego konkurenta, ponieważ Epic Games poinformowało, że zaledwie dwa tygodnie po premierze Fortnite: Battle Royale (darmowy tryb rozgrywki Fortnite) w grę zagrało już przeszło 10 mln osób. Osiągnięcia Fortnite: Battle Royale prezentuje poniższa infografika, w której twórcy chwalą się ponadto, że w grze rozegrano łącznie blisko 44,5 mln godzin.

Producent PUBG, studio Bluehole, ujawnił zaś, że gracze nabyli już ponad 15 mln egzemplarzy ich gry (dokładnie 15 578 137), ale to nie koniec imponujących osiągnięć tej produkcji, ponieważ udało się jej pobić kolejny rekord na platformie Steam. Steam Database podało bowiem, że jednocześnie w tytuł grało 2 008 726 graczy, a jeszcze niedawno liczba 2 mln osób bawiących się jednocześnie w jednej produkcji wydawała się mało prawdopodobna. Trzeba przy tym pamiętać, że tytuł ten dostępny jest od pół roku, ale jedyne w usłudze Wczesnego Dostępu, a oficjalna premiera spodziewana jest pod koniec roku.

Obie gry notują kapitalne wyniki, ale warto zaznaczyć, że trudno je ze sobą bezpośrednio porównywać, ponieważ Fortnite: Battle Royale jest darmową produkcją (free-2-play), a za PUBG trzeba zapłacić 30 USD, co oznacza, że tytuł ten już przynosi sporo pieniędzy jego twórcom, natomiast Epic liczy na wpływy z mikrotransakcji. 

1_08

2_08

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.