FrazPC.pl

WD prezentuje najmniejszy na świecie pendrive 1 TB i inne nowości

Podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show 2018, Western Digital zaprezentowało nowe produkty konsumenckie – w tym m.in. najmniejszą na świecie pamięć USB 1TB, aktywowany głosowo system strumieniowego przesyłania multimediów  za pośrednictwem popularnych urządzeń Smart Home oraz serię wydajnych przenośnych dysków SSD – nowe ultramobilne, bezprzewodowe i pojemne rozwiązania do przechowywania danych bazujące na technologii flash. Nowości oferowane pod markami SanDisk oraz WD pozwolić mają użytkownikom wygodnie i bezpiecznie przechowywać danych.

Jednym z najciekawszych nowych produktów Western Digital jest najmniejszą na świecie pamięć USB o pojemności 1 TB, wyposażoną w wydajne złącze USB Type-C i mogącą przechowywać ogromne ilości danych na nośniku wielkości typowego pendrive'a.

sandisk_1tb_usb_type-c

Nowością jest również najmniejsza na świecie pamięć USB o pojemności 256 GB – nowy SanDisk Ultra Fit USB 3.1 Flash Drive, czyli miniaturowa pamięć USB, która ułatwia przechowywanie na notebookach, tabletach, telewizorach, konsolach czy w samochodowych systemach audio większej liczby plików audio, wideo, zdjęć lub gier. "Dzięki pojemności na poziomie 256GB możliwe jest zapisanie dysku np. 14 tys. zdjęć, 10 godzin materiału wideo w rozdzielczości HD, do 16 tys. utworów audio… i wciąż mieć do dyspozycji 64 GB przestrzeni na inne pliki" - chwali się producent. Prędkość odczytu w tym przypadku wynosić ma 130 MB/s, a cena nośnika wynosić powinna 149,99 USD. 

ultra_fit_3.1_angle_right_down_hr ultra_fit_3.1_angle_left_up_hr

ultrafit_usb_lifestyle_040_hr

Dla profesjonalnych fotografów i entuzjastów dronów, którzy potrzebują trwałych i wydajnych rozwiązań do przechwytywania danych, firma Western Digital przygotowała dwa przenośne dyski SSD. Pierwszy z nich - WD My Passport Wireless SSD – oferuje funkcję kopiowania zawartości karty flash jednym przyciskiem (co pozwala na wygodne edytowanie i udostępnianie np. materiałów z sesji w terenie) oraz umożliwia bezpośredni dostęp do dysku zewnętrznym aplikacjom do edycji multimediów (np. FiLMiC Pro oraz LumaFusion). Drugą nowością jest super szybki SanDisk Extreme Portable SSD – przeznaczony do zapisywania i edycji zdjęć oraz filmów w wysokiej rozdzielczości.

backpack-1_dsc0047 laptop-open-2_dsc0802

wdfmp_wireless_ssd_4_ wdfmp_wireless_ssd_2_

WD wspomina także o nowych, aktywowane głosowo funkcjach streamingu wideo za pośrednictwem urządzeń Smart Home. My CloudTM Home umożliwia użytkownikom łatwe zapisywanie, przechowywanie i organizowanie wszystkich multimediów w jednym miejscu. W systemach Smart Home urządzenie My Cloud Home może teraz współpracować z popularnymi urządzeniami obsługującymi usługi Amazon Alexa, co oznacza, że użytkownicy mogą korzystać ze swoich kolekcji multimediów używając komend głosowych. Aplikacja My Cloud Home współpracuje również z Google Chromecast, co pozwala na strumieniowe przesyłanie domowych nagrań, programów TV czy filmów bezpośrednio do obsługującego Chromecast telewizora smart.

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.