FrazPC.pl

Razer Project Linda - hybryda androidowego laptopa i telefonu

Razer co roku na CES zaskakuje nas swoimi nowymi nowatorskimi rozwiązaniami, ale często prezentowane przez Amerykanów prototypy nie wchodzą w ogóle do sprzedaży i wystarczy przypomnieć modułowy komputer (Project Christine) czy laptop z trzema ekranami (Project Valerie).

2018-01-09-image-5_1_

Tym razem może być jednak inaczej - Project Linda to swoista hybryda łącząca laptop z 13,3-calowym ekranem QHD o odświeżaniu 120 Hz napędzana przez androidowy smartfon Razer Phone (jego wyświetlacz także wspiera 120 Hz). W notebooku telefon jest dokowany w miejscu, w którym zazwyczaj znajduje się touchpad, a połączenie urządzeń odbywa się błyskawicznie i wymaga jedynie naciśnięcia przycisku. Procesor Qualcomm Snapdragon 835 i 8 GB pamięci RAM, w które wyposażono Razer Phone, zapewniać mają wysoką wydajność (jak na androidowe standardy oczywiście), a 5.7-calowy wyświetlacz Razer Phone może być wtedy używany jako touchpad lub drugi ekran, dający szybki dostęp do aplikacji, narzędzi i innego oprogramowania.

Sam laptop oferuje zaś pełnowymiarową podświetlaną (Razer Chroma) klawiaturę, przez co zyskamy wygodniejszą i szybszą możliwość pisania, dostosowaną do systemu Android, m.in. dzięki dodatkowym klawiszom do nawigacji, wyszukiwania i wyboru aplikacji. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by podłączyć myszkę, aby osiągnąć precyzję niezbędną w grach lub podczas pracy z aplikacjami.

1515517010_8943648276510_story

Taki zestaw ma być bardzo mobilny, a jednoczęściowa aluminiowa obudowa Project Linda ma grubość jedynie 15 mm i wagę 1,25 kilograma (włączając zadokowany telefon). Projekt posiada również wewnętrzną baterię o pojemności 53,6 Wh, która poza zasilaniem komputera jest także w stanie naładować smartfon – ponad trzy razy. Wewnątrz laptopa znajduje się dysk twardy o pojemności 200 GB, pozwalający na przechowywanie kopii zapasowej danych, a także dodatkowych aplikacji oraz multimediów. Project Linda daje możliwość podłączenia licznych zewnętrznych urządzeń za pomocą 3.5-milimetrowego gniazda audio jack, USB-A oraz USB-C, które służy także do ładowania. Laptop wyposażono również w mikrofon i kamerę 720p. Co ciekawe, dźwięk uzyskiwany będzie z przednich głośników smartfona.

Project Linda to jak na razie tylko koncept, ale zaprezentowany prototyp był w pełni sprawny i funkcjonalny, więc jest szansa, że Razer przekuje go na realny produkt i to jeszcze w tym roku. 

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.