FrazPC.pl

Razer zapowiada technologię dla bezprzewodowych myszek pozbawionych baterii

Prototyp hybrydy laptopa ze smartofnem to nie wszystko co Razer zaprezentował na CES i firma pokazała także otowe już produkty, jak np. swoją najnowszą bezprzewodową technologię HyperFlux Wireless Power, dzięki której lekką i pozbawioną baterii mysz przewodową można ładować w locie za pomocą dedykowanej podkładki.

W odróżnieniu od poprzednich prób stworzenia bezprzewodowo zasilanej myszki, podkładka pod mysz w technologii HyperFlux wytwarza pole magnetyczne, które transmituje energię do sparowanej myszki, zamiast ładowania baterii (jak np. odbywa się to w podobnym zestawie od Logitecha). Producent chwali się, że to jedyna tego typu technologia, która dostarcza zasilanie bezpośrednio do myszki, eliminując tym samym ciężką baterię z urządzenia. W rezultacie powstała niesamowicie lekka gamingowa mysz bezprzewodowa o wadze, typowej dla urządzeń przewodowych. Razer Mamba HyperFlux wraz z podkładką Razer Firefly HyperFlux są pierwszymi produktami Razera wyposażonymi w tę innowacyjną technologię.

mamba_mouse_firefly_mouse_mat_hyperflux_lifestyle_still_life_photo_3_

Dla jeszcze lepszej stabilności sygnału, Razer Mamba HyperFlux wyposażono w technologię Adaptive Frequency Technology (AFT). Zapewniać ma ona najlepszą możliwą jakość sygnału pomiędzy myszą a komputerem, dzięki pracy w zawsze najsilniejszych i pozbawionych zakłóceń częstotliwościach w paśmie 2,4 GHz. W połączeniu z czułością 16,000 DPI oraz z precyzyjnym sensorem optycznym 5G, Razer Mamba HyperFlux to bezprzewodowa mysz gamingowa z górnej półki, która nigdy nie potrzebuje ładowania.

Razer Firefly HyperFlux jest najnowszą odsłoną wielokrotnie nagradzanej podkładki pod mysz wyposażonej w oświetlenie RGB. Charakteryzuje się ona dwustronną konstrukcją z twardą i miękką powierzchnią dopasowaną do różnych potrzeb graczy. Mogą oni używać twardszej powierzchni dla szybszych akcji, a miękkiej strony dla uzyskania większej kontroli i precyzji celowania. Podłączona podkładka zapewnia nieograniczoną moc działającej na niej myszce, pozwalając na nieprzerwaną i nieskrępowaną rozgrywkę.

mamba_mouse_firefly_mouse_mat_hyperflux_lifestyle_still_life_photo_2_

Dzięki technologii oświetlenia Razer Chroma oba urządzenia mogą korzystać z palety 16.8 miliona kolorów, a także  z wyjątkowych profili  świetlnych oraz specjalnych efektów podczas gry.

Bezprzewodowy zestaw Razer HyperFlux dostępny będzie na RazerStore.com i u wybranych partnerów już w pierwszym kwartale 2018. Cena tego zestawu na rynku europejskim to 279,99 EUR. 

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.