FrazPC.pl

SteelSeries ujawnia Rival 600, czyli mysz z podwójnym sensorem TrueMove3+

SteelSeries podczas trwających właśnie targów CES 2018 zaprezentowało nową mysz dla graczy z rodziny Rival. Rival 600, bo o nim właśnie mowa, wyróżnia się przede wszystkim podwójnym sensorem TrueMove3+.

r600_set_up_01

To tak naprawdę system składający się z dwóch sensorów, z których podstawowy odpowiedzialny jest tradycyjnie za śledzenie ruchów użytkownika i jest to znana z myszek 310 jednostka TrueMove3 (12.000 CPI, 350 IPS) stworzona we współpracy z firmą PixArt. Dodatkowy sensor odczytuje zaś LOD, co pozwolić ma na zwiększenie precyzji i wyeliminowanie niepożądanych odczytów sensora, szczególnie w dynamicznych grach, gdzie zależy nam na każdym ułamku sekundy. Gracze mogą sami ustawić wysokość lift-off distance, dostosowując mysz do swoich preferencji, ale zachowując przy tym precyzję i odzwierciedlenie ruchów 1 do 1. Dodatkowo drugi sensor posiada linearny czujnik optyczny do odczytu głębi, co zmniejsza LOD do rekordowego wyniku 0.5 mm.  

top_w_weight

Co więcej, Rival 600 umożliwia regulację ciężaru myszy, a zdaniem producenta możliwych jest aż 256 kombinacji modyfikacji wagi i balansu. Odważniki w nowym Rival rozmieszcza się po bokach urządzenia, dzięki czemu gracze mogą sami ustawić środek ciężkości i dostosować go do rodzaju chwytu oraz stylu grania. Waga Rival 600 bez dodatkowego obciążenia to 96 gramów, a w zestawie znajdzie się osiem 4g odważników. Jest jednak małe „ale”, bo podobnie jak pozostałe modele z tej rodziny, Rival 600 to mysz wyprofilowana dla praworęcznych graczy.

rival600_kv_top_003

Jeżeli chodzi o przyciski główne, to kryją one mechaniczne przełączniki SteelSeries o wytrzymałości 60 milionów kliknięć. Poza tym, możemy liczyć na 7 dodatkowych programowalnych przycisków, 8-strefowe podświetlenie oraz 32-bitowy procesor ARM, dzięki któremu zapiszemy swoje ustawienia CPI, makro przycisków i efekty podświetlenia bezpośrednio w urządzeniu. Rival 600 jest też kompatybilny z oprogramowaniem SteelSeries Engine, które daje graczom dostęp do zarządzania podświetleniem oraz arsenału aplikacji Engine Apps, m.in. Discord czy Game Sense.

rival600_lead_image

Rival 600 jest już dostępny w oficjalnym sklepie internetowym SteelSeries w cenie 89.99 EUR. Start przedsprzedaży w wybranych sklepach w Polsce planowany jest na połowę lutego, rynkowa premiera na marzec, a oficjalna cena myszki w naszym kraju to 379 PLN.

back_angled_w_weights

 

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.