FrazPC.pl

Mirage Solo - Lenovo zapowiada samodzielne gogle Daydream VR

Lenovo dość ochoczo korzysta z pomysłów Google w zakresie nowego sprzętu i choć Project Tango koniec końców okazał się być porażką, to może w przypadku samodzielnych gogli Daydream VR współpraca ta wyjdzie lepiej.

Chińczycy zapowiedzieli na CES 2018 Mirage Solo, czyli autonomiczne i w pełni samowystarczalne gogle VR (nie wymagają używania kabli, komputera ani telefonu) bazujące na projekcie Daydream VR. Bardzo istotnym elementem tego urządzenia jest technologia śledzenia ruchu WorldSense, która nie wymaga żadnych zewnętrznych sensorów, a pozwala wykonywać naturalne ruchy i uniki podczas korzystania z urządzenia. Znajdziemy tu także znajomy kontroler Daydream umożliwiający nam interakcję w wirtualnej rzeczywistości.

Sprzęt wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD, który zapewnia niezłą ostrość obrazu i 110° zakres widzenia, zrównując się w tym zakresie z HTC Vive czy Oculus Riftem. Headset napędzany jest przez platformę Snapdragon 835 VR z 4 GB pamięci RAM i 64 GB na dane. Bateria o pojemności 4000 mAh wystarczy zaś zdaniem producenta na 7 godzin zabawy (grania lub oglądania wideo).

Lenovo nie zdradziło jeszcze ceny tego produktu, ale obiecało, że ta zamknie się w przedziale poniżej 400 USD.  Niestety nie wiemy, kiedy Mirage Solo trafi do sprzedaży. 

lenovo_mirage_solo_1

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.