FrazPC.pl

Rainway pozowli na streamowanie gier z PC na Nintendo Switch (i nie tylko)

Nie słyszeliście jeszcze o Rainway? W takim razie najwyższy czas zainteresować się tą aplikacją, która pozwalać ma graczom PC na streamowanie ich gier praktycznie na dowolnym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę internetową (przynajmniej takie są założenia) lub obsługującym natywną aplikację.

Oznacza to możliwość strumieniowania gier z naszego PC do konsol, w tym PlayStation 4, Xbox One czy Nintendo Switch, ale także smartfonów i tabletów. Twórcy tej aplikacji pracują nad nią już od jakiegoś czasu, ale właśnie zapowiedzieli, że beta testy ruszą już 20 stycznia.

Rainway działać ma praktycznie na każdym w miarę współczesnym PC, niezależnie od tego, czy jest wyposażony w sprzęt Intela, AMD czy Nvidii. Całość ma być bardzo prosta w obsłudze i konfiguracja w dużej mierze przebiegać będzie automatycznie. Poza tym, streaming oferować będzie rozgrywkę w 60 kl./s, a twórcy zapewniają także o bardzo niskich opóźnieniach, które nie powinny psuć nam zabawy. Co więcej, gracze będą mogli samodzielnie kontrolować ilość klatek na sekundę, rozdzielczość czy bitrate steamu (jest nawet opcja upscale i downscale dowolnej gry). Rainway będzie zupełnie darmowe i nie zawiera żadnych ukrytych kosztów, przez co gracze mogą korzystać z niej ile chcą, kiedy chcą i jak chcą.

Powyżej możecie obejrzeć trailer aplikacji, a poniżej materiał wideo pokazujący jej konfigurację. Rainway wydaje się być przede wszystkim ciekawe z perspektywy użytkowników PC posiadających także konsolę Nintendo Switch, co pozwolić powinno na wygodne mobilne granie. Jak sprawdzać będzie się to w praniu? Przekonamy się już wkrótce za sprawą bety. 

 

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.