FrazPC.pl

Dark Souls: Remastered zapowiedziane na PC i konsole

Jeśli nie graliście w pierwszą odsłonę popularnej serii Dark Souls od studia FromSoftware, to już niedługo nadarzy się idealna okazja, by nadrobić te zaległości i zanurzyć się w tym action-RPG w klimacie dark fantasy dla fanów hardcore'owo trudnych gier.

Właśnie zapowiedziano Dark Souls: Remastered, czyli odświeżoną wersję Dark Souls z 2011 roku, która trafi na PC i konsole Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4. Co ciekawe, będzie to pierwsza odsłona tego cyklu, która trafi na sprzęt Nintendo.

Prócz standardowego podbicia jakości grafiki (w postaci lepszego oświetlenia, SFX bazującego na Dark Souls III i skalowanych tekstur), w przypadku mocniejszych platform, tj. PC, Xbox One X i PS4 Pro, otrzymamy rozdzielczość 4K przy 60 kl./s i wsparcie dla HDR. Gra wspierać będzie też multiplayer dla sześciu osób, a co ciekawe, wersję na mocniejsze platformy przygotowuje polska ekipa QLOC.W przypadku edycji na Nintendo Switch otrzymamy zaś obsługę rozdzielczości Full HD (po zadokowaniu) w 30 kl./s.  

Warto także dodać, że Remastered zawiera dodatek Artorias of the Abyss. Mamy jednak nadzieję, że wersja PC będzie bardziej dopracowana niż pierwotnie wydanie, które musiało być wielokrotnie poprawiane przez moderów.

Dark Souls: Remastered  trafi do sprzedaży 25 maja.


 

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.