FrazPC.pl

PlayerUnknown’s Battlegrounds - 3 mln graczy na Xbox One

PlayerUnknown’s Battlegrounds to jeden z największych fenomenów branży gier ostatnich lat, który w ubiegłym roku pobił wiele rekordów na PC. Formalnie jednak tytuł zadebiutował na komputerach dopiero w grudniu, a w tym samym miesiącu trafił na konsole Xbox One w ramach programu Game Preview (odpowiednik Wczesnego Dostępu ze Steam), gdzie także bardzo szybko zyskuje na popularności.

Gra studia Bluehole przyciągnęła już do siebie na konsoli Microsoftu przeszło 3 miliony graczy. Warto także przypomnieć, że pierwszy milion udało się uzyskać w zaledwie 48 godzin od jej udostępnienia. Trzeba przy tym zaznaczyć, że PUBG na Xbox One boryka się ze sporymi problemami z optymalizacją, ale twórcy regularnie wypuszczają aktualizacje, które zdają się poprawiać sytuację, choć wciąż regularnie zdarzają się spadki poniżej 20 kl./s. Twórcy obiecują też kolejne usprawnienia, które mają poprawić sytuację i uczynić PUBG na konsolach bardziej grywalnym.

Konsolowa wersja doczekać ma się także nowej zawartości, w tym pustynnej mapy Miramar, która trafiła już na PC. Tymczasem PUBG na PC bije kolejne rekordy i w ubiegłym tygodniu na Steam zagrywało się w niego jednocześnie 3,1 mln graczy. 

1506107898_character_shot_2

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.