FrazPC.pl

Vampyr w końcu z datą premiery

Nie mogliście doczekać się nowego RPG od Dontnod? W takim razie z pewnością ucieszy Was informacja, że gra w końcu ma oficjalną datę premiery.

Deweloper poinformował dziś, że Vampyr zadebiutuje na PC, PS4 i Xbox One już 5 czerwca – przy okazji możemy też spojrzeć w ostatnią część dziennika deweloperskiego, Episode Four: Stories from the Dark, która ujawnia również nowe fragmenty gameplayu.

Jeżeli zaś nie kojarzycie jeszcze tej produkcji, to już tłumaczymy, że jej głównym bohaterem jest Jonathan Reid, doktor odbywający swoje praktyki w Londynie w czasie, kiedy miasto jest dziesiątkowane przez pandemię grypy (1918 rok). Ten zostaje przemieniony w wampira i nie bardzo może to zaakceptować, a jego wewnętrzna walka pozwoliła twórcom na wprowadzenie ciekawego mechanizmu wpływania na świat przedstawiony w grze - zabijając niewinnych ludzi możemy sprawić, by nasza postać była silniejsza, ale kiedy pokażemy ludzką stronę, to zmieni się podejście NPC-ów do naszej postaci, a nawet cała historia.

Przypominamy też, że prace nad grą trwają już od 2015 roku, a ta miała zadebiutować na rynku w listopadzie ubiegłego roku, ale niestety zaliczyła opóźnienie, dlatego musimy na nią poczekać do lata. Powodem opóźnienia miały być najpierw problemy techniczne, a później deweloper tradycyjnie tłumaczył się chęcią dopracowania gry.

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.