FrazPC.pl

Microsoft i Fujitsu prezentują system weryfikacji bazujący na żyłach w naszej dłoni

Microsoft przyznał ostatnio, że jego zdaniem typowe hasła współcześnie nie stanowią już wystarczającego zabezpieczenia i powinniśmy z nich zrezygnować jako podstawowej metody weryfikacji. Zamiast tego koncern promuje korzystanie z biometrycznych systemów uwierzytelniania, takich jak jego Windows Hello, które opiera się na systemie rozpoznawania twarzy oraz skanowaniu odcisków palców.

Firma nie zamierza na tym poprzestawać i wraz z Fujitsu zaprezentowała nową technologią, która zmierza do tego "by to użytkownik stał się hasłem". Rozwiązanie o nazwie PalmSecure pozwala nam na logowanie do komputera z Windows 10 za pomocą specjalnego sensora, który skanuje i odczytuje unikalny układ żył w naszej dłoni.

Twórcy zapewniają, że system jest niezwykle szybki i niezawodny, a Akira Yonenaga z Fujitsu podkreślił, że zapewnia większe bezpieczeństwo, ponieważ mapa żył pod naszą skórą jest bardzo złożona i wyjątkowa dla każdej osoby. Poza tym, mechanizm uwierzytelniania bezdotykowego jest higieniczny i bezinwazyjny, przez co spotyka się z większą akceptacją wielu użytkowników.

Tego typu sensory skanujące dłonie są już dostępne w biznesowych notebookach Fujitsu z systemem Windows 10 Pro.

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.