FrazPC.pl

VLC 3.0 już dostępny - wsparcie dla Chromecast, HDR i 8K

Zespół VideoLAN od dłuższego czasu pracował nad nowymi funkcjami dla popularnego odtwarzacza multimedialnego VLC. Jeśli więc wyczekiwaliście nowej dużej wersji tej aplikacji, to mamy dla Was dobre wieści, ponieważ ta została już udostępniona przez twórców i przynosi sporo ciekawych nowości.

Jean-Baptiste Kempf, który jest głównym programistą i prezesem VideoLAN, stwierdził, że VLC 3.0 jest owocem trzech lat pracy wolontariuszy nad tym projektem. Warto odnotować, że ostatnia duża aktualizacja odtwarzacza miała miejsce w 2015 roku, więc pokaźna liczba zmian nie powinna dziwić. Do najważniejszych niewątpliwie zaliczyć trzeba wsparcie dla Chromecasta od Google, ale także dla technologii HDR (jak na razie tylko na Windows 10), filmów 360°, dźwięku 3D oraz sprzętowego dekodowania obsługującego wideo 4K i 8K (ta druga rozdzielczość przyda się zapewne dopiero za kilka lat).

Aktualizacja jest dostępna na wszystkich platformach, tj. Windows, macOS, Linux, Android i iOS. Aplikację możecie pobrać w TYM miejscu, a pod tym samym adresem możecie zapoznać się także z pełną listą zmian.

vlc-iphone-640x231

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.