FrazPC.pl

Twitch wprowadza dress code, by walczyć z roznegliżowanymi streamerami

Twitch to największa platforma do streamowania gier, a pomimo rosnącej konkurencji serwis nieustannie umacnia swoją niezagrożoną pozycję na rynku. Jednak wyjście z niszy do mainstreamu wiąże się także z pewnymi konsekwencjami, w tym także bardziej rygorystycznymi zasadami, które obowiązują użytkowników, na co wpływ ma także fakt, że Twitch wykupiony został przez takiego giganta jak Amazon.

Twórcy postanowili zabrać się za streamerów, którzy swoimi materiałami wychodzą poza tematykę gier i często promują swoje wideo erotycznymi treściami. Warto odnotować bowiem, że tylko w 2017 roku na Twitch obejrzano przeszło 355 miliardów minut wideo, a codziennie z serwisu korzysta ponad 15 mln użytkowników, z czego spora część jest nieletnia. O ile większość wideo ma raczej niegroźny charakter i koncentruje się na streamach z gier, tak ostatnio odnotować można coraz popularniejszy trend, gdzie młode dziewczyny grają w gry w bardzo skąpych strojach, eksponując swoje wdzięki lub też wykonując określone czynności za subskrypcje (np. przysiady wprost do kamery).

Twitch w związku z tym postanowił wprowadzić swoisty dress code w serwisie, by streamerzy ubierali się odpowiednio do ich kanałów. Według nowych zasad brak ubioru lub ubranie o seksualnym charakterze, czyli bielizna czy stroje kąpielowe, jest zakazane, podobnie zresztą jak w pełni nagie torsy, co tyczy się zarówno pań, jak i panów. Jest tu jednak pewien wyjątek, ponieważ jeśli żyjemy w naprawdę ciepłym klimacie, Twitch nie będzie zmuszał nas do zakładania swetrów, ale sugeruje, by w takim razie skierować kamerkę internetową na twarz.

Czy zmiany te przyniosą oczekiwany skutek? Spodziewać można się raczej, że panie dostosują się do nowych zasad i postawią choćby na większe dekolty.

1-18

Źródło: Eteknix

 

 

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.