FrazPC.pl

Fortnite Battle Royale trafi na smartfony i tablety

Fortnite to w sumie jedyna gra, która w ubiegłym roku rzucała wyzwanie PUBG na rynku sieciowych strzelanek i Epic Games zdaje sobie sprawę, że posiada duży hit o jeszcze większym potencjale. Twórcy kują więc żelazo póki gorące i zapowiedzieli właśnie mobilną wersję gry, która trafi na smartfony i tablety z systemem Android i iOS.

Posiadacze urządzeń mobilnych otrzymają więc Fortnite Battle Royale, czyli możliwość rozgrywania starć PvP przez 100 graczy, a co więcej zawartość tej edycji ma być praktycznie identyczna jak na stacjonarnych platformach i oferować ma jakość grafiki jak na konsolach. To jeszcze nie wszystko, ponieważ Epic Games zapowiedziało także opcję międzyplatformowej rozgrywki (Cross Play i Cross Progression) pomiędzy graczami na PC, PS4, Mac, iOS, a ostatecznie także Androidzie.  

Więcej szczegółów poznać mamy 12 marca, a od tego poniedziałku na stronie www.Fortnite.com rozpoczną się także zapisy na Invite Event dla platformy iOS. Każdy, kto otrzyma zaproszenie, będzie mógł pobrać grę z App Store i otrzyma także zaproszenia do rozdania znajomym. Do zabawy na platformie Apple potrzeba urządzenia z iOS 11, tj. iPhone 6S/SE, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2 lub iPad 2017. Na androidową wersję będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy.

fortnite

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.