FrazPC.pl

Powstaną ultraszybkie stacje ładowania aut elektrycznych w Polsce

Firma GreenWay, która od kilku lat prężnie działa na europejskim rynku elektromobilności, już w przyszłym roku odda do użytku na autostradzie A1 i A2 (na ich skrzyżowaniach) dwie ultraszybkie ładowarki do pojazdów elektrycznych o mocy aż 350 kW. Już po 3 minutach ładowania akumulatorów, samochód elektryczny będzie mógł przejechać nawet do 100 kilometrów.

Do roku 2020 na polskich drogach i w miastach ma pojawić się już 200 stacji ładowania, w tym 10 ultraszybkich i 135 szybkich. Te najmocniejsze ładowarki będą oferowały możliwość ładowania sześciu pojazdów jednocześnie.

grerwr4554554enwewr W Polsce powstaną ultraszybkie stacje ładowania pojazdów. Fot. GreenWay.

"Na autostradzie A1 obok kilku ładowarek szybkich zamierzamy zainstalować także stacje ultraszybkie. Planujemy je głównie w miejscach skrzyżowań z innymi autostradami, np. na odcinku A1, między Trójmiastem a Łodzią i na obu MOP-ach Malankowo, zarządzanych przez Gdańsk Transport Company" - powiedział Rafał Czyżewski, szef GreenWay Polska.

Oczywiście prędkość ładowania baterii w pojazdach i czas oczekiwania będą zależne od zainstalowanego w danym samochodzie systemu elektrycznego. Cały projekt współfinansuje Unia Europejska.

Źródło: GeekWeek.pl/GreenWay Polska / Fot. GreenWay

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.