FrazPC.pl

Kolejna czołowa postać AMD opuszcza firmę

Po tym jak Raja Koduri pod koniec ubiegłego roku opuścił AMD i niespodziewanie przeszedł do Intela, gdzie stanął na czele nowo powstałego działu Core and Visual Computing Group, kolejna istotna postać rozstała się z czerwoną ekipą. Tym razem mowa o Chrisie Hooku, który identyfikowany był z AMD od niemal dwóch dekad, gdzie zaczynał z samego dołu, by w końcu od października 2017 roku zarządzać całym działem marketingu Radeonów (Radeon Technologies' Group Marketing Department).

cqvvihej2im3suo4

Hook potwierdził swoje rozstanie z AMD na Facebooku, gdzie opublikował post, w którym żartuje, że był jedną  pierwszych osób, która dołączyła do producenta. "ATI wciąż posiadało palarnię, w której był jedynie mały telewizor (14-calowy czarno-biały odbiornik, przed którym tłoczyliśmy się, by oglądać zamach 9/11), rozmiary tranzystorów wciąż mierzono w mikronach, a 320x240 uważano za wysoką rozdzielczość." Oczywiście miał on na swoim koncie także i wpadki, takie jak np. hasło "Poor Volta", które nijak miało się do rzeczywistości, szczególnie w porównaniu do oferty Czerwonych.

Chris Hook zajmował się marketingiem kart graficznych AMD od dłuższego czasu i opuszczenie firmy w tym momencie, kiedy globalny rynek GPU ma się najlepiej od lat (oczywiście, m.in. dzięki kopaczom kryptowalut) jest znaczące i daje do myślenia. Szybko pojawiły się więc spekulacje, że podobnie jak Koduri przejdzie on do Intela (obaj panowie byli w bliskich relacjach), zasilając jego nowy dział graficzny, który przygotowuje dedykowane rozwiązania.

poor_volta

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.