FrazPC.pl

[PR] IoT, akcesoria mobilne i wyposażenie Smart Home - Hama na Targach Electronics Show 2018

W dniach 13-15 kwietnia w podwarszawskim Nadarzynie odbyło się wyjątkowe wydarzenie - Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej Electronics Show, zwane także „polskimi Targami IFA”. Wśród marek goszczących w halach PTAK nie mogło zabraknąć też niemieckiej firmy Hama, która pochwaliła się akcesoriami wyposażenia Smart Home, nowoczesnymi ładowarkami indukcyjnymi, nową generacją radia cyfrowego w wielu osłonach, głośnikami Bluetooth, a także produktami dystrybucyjnymi takimi jak: zegarki i opaski Fossil, Garmin oraz MyKronoZ i Polar, szeroką gamą doskonałych akcesoriów Jabra i docenianymi na całym świecie kartami SanDisk.

hama_alexa

Dla (inteligentnego) domu

Hama Polska zapowiedziała pokaz szeregu atrakcyjnych produktów na Targach Electronics Show. Między innymi mowa o szeroko pojętej gama produktów spod szyldu Internet of Things. Szczególną uwagę warto zwrócić na soundbary i zestawy głośnikowe (seria Sirium), wraz z systemem sterowania głosowego Alexa na oficjalnej licencji Amazon. Dzięki różnorodnym akcesoriom możemy komunikować swoje potrzeby czy zaprogramować działanie sprzętów RTV i AGD w całym domu. Produkty wspierane przez Alexa to łatwe w obsłudze urządzenia, wspierane przez dedykowaną aplikację. Z kolei dla sympatyków tradycji Hama zaproponowała ofertę radiów cyfrowych i internetowych, w tym modele, które można podwiesić pod szafkę (Hama IR350), tunery cyfrowe z serii DIT2110 i wiele innych. Za idealny dźwięk z kolei odpowiedzą głośniki Bluetooth, między innymi nowości Soundcup we wersji S i L, wodoodporne Rockman’y i Soundchest przypominający swoim wyglądem radio w stylu retro. Przestrzenny dźwięk, podbite basy, ciekawy design to cechy nadrzędne, które sprawiają, że głośniki idealnie wpisują się w koncepcję inteligentnego domu.

hama_alexa2_01

Dla miłośników dronów

Drony to obecnie bardzo popularne urządzenia umożliwiające nagrywanie i robienie zdjęć z wysokości dzięki zamontowanej kamerze. Jednak bez odpowiedniego zaplecza akcesoriów, eksploracja widoków „z góry” nie była by możliwa. Na Electronics Show Hama pokazała kolekcję różnorodnych akcesoriów do dronów. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą marki DJI, która zajmuje się produkcją dronów Spark będącymi jednocześnie najnowszą i najmniejszą wersją z rodziny DJI. Ciekawostką jest fakt, że dron sterowany jest gestami i pozwala wykonać szereg ciekawych ujęć zdjęć za pośrednictwem inteligentnych trybów nagrywania. Wyposażony w doskonałą kamerę z sensorem ½.3” umożliwiającą nagrywanie w jakości Full HD zapewni wyraźne i szczegółowe zdjęcia. Dzięki wbudowanym czujnikom optycznym, urządzenie bezpiecznie omija wszelkie przeszkody, a transmisja z kamery odbywa się w jakości 720 p. DJI to także trójosiowe gimbale OSMO Mobile, akcesoria do w postaci walizki transportowej i etui na drona, wymiennych śmigieł, przenośna stacja ładująca do drona, ładowarki i oczywiście gogle FPV, które pozwolą na oglądanie na żywo obrazu z kamery zamieszczonej na dronie.

dji-spark-drone

Targi Electronics Show okazały się więc nie tylko okazją do obejrzenia oferty „gigantów” rynkowych, ale też przyjrzenia się temu, co proponują producenci akcesoriów mobilnych. Drony oraz sterowanie głosowe to obecnie bardzo popularne produkty, po które sięgają już nie tylko osoby zafascynowane nowymi technologiami, ale też tematyczni nowicjusze.

 

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.