FrazPC.pl

Asystent Google jednak będzie mówił po polsku. Ruszają pierwsze testy

Od jakiegoś czasu w globalnej sieci głośno mówiło się o pojawieniu się Google Asystenta obsługującego język polski. Na ostatniej konferencji Google I/O, Sundar Pichai zapowiedział, że aplikacja będzie dostępna w kolejnych 30 językach.

Niestety nie było wiadomo, czy pojawi się nasz rodzimy język, ale nieoficjalnie było pewne, że tak właśnie się stanie. Teraz wszystkie domysły zostały ucięte przez same Google. Firma właśnie rozpoczęła pierwsze tajne testy swojego Asystenta AI.

Do pierwszy beta-testerów dotarły zaproszenia na wzięcie udziału w eksperymentach. O całej sprawie poinformował serwis fandroid.com.pl. Podobno testy mają rozpocząć się z początkiem przyszłego miesiąca, więc za ok. tydzień.

Google niestety nie zdradza kompletnie żadnych szczegółów na ten temat, ale niektóre pełnoletnie osoby, które wcześniej otrzymały zaproszenia, już zostały poproszone o wypełnienie odpowiedniego kwestionariusza i zaakceptowanie klauzuli poufności.

Nie jest tajemnicą, że są to osoby aktywnie biorące udział w rozwoju projektów tworzonych przez koncern z Mountain View. Beta-testerzy muszą podać w kwestionariuszu, jakim mobilnym sprzętem elektronicznym dysponują i wersją oprogramowania.

Google Asystent AI to flagowy projekt giganta. Z jego pomocą ma on odmienić nie do poznania naszą interakcję z urządzeniami mobilnymi i ułatwić nam wykonywanie zaplanowanych codziennych zadań.

W tej chwili aplikacja dostępna jest w Polsce tylko w języku angielskim, a to poważnie ogranicza jej możliwości. Niebawem jednak się to zmieni.

Źródło: GeekWeek.pl/Fandroid.com.pl / Fot. Google

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.