FrazPC.pl

Lenovo Y Gaming Armored Backpack B8270 - rzut okiem na gamingowy plecak

Kiedy decydujemy się na zakup drogiego gamingowego laptopa, a nie oszukujmy się, mobilne granie mocno bije po kieszeni, to najczęściej robimy wszystko, żeby jak najlepiej chronić swój sprzęt.

Szczególnie podczas transportu, choćby między kolejnymi turniejami, więc szybko kierujemy swoje zainteresowanie w stronę gamingowych plecaków, które przy okazji nieco wspomogą nas przy dźwiganiu tych kilku kilogramów komputera i całego osprzętu. Ostatnio swoją propozycję w tym temacie zaprezentowało Lenovo, a że Y Gaming Armored Backpack B8270 trafił do naszej redakcji, to mamy możliwość bliżej się mu przyjrzeć.

lenovo_y_gaming_armored_backpack_b8270_-_rzut_okiem_na_gamingowy_plecak_9_

Dane techniczne

  • Wymiary: 505 x 360 x 180 mm
  • Waga: 1,18 kg
  • Uchwyt do ręki: Tak
  • Maksymalny rozmiar laptopa: 17,3”
  • Komory główne: 3
  • Kieszenie: 16
  • Materiał: Winyl
  •  

Jeżeli zaś chodzi o zewnętrzny design, to znajduje się tu kilka ciekawych elementów, z których jeden zwraca szczególną uwagę, bo jest przez producenta szumnie nazywany “modyfikowanym odpornym na warunki atmosferyczne winylowym egzoszkieletem”. Brzmi jak jakaś kosmiczna technologia z nowego Call of Duty, prawda? :) Tymczasem mamy do czynienia z dość klasycznym minimalistycznym czarnym plecakiem, który wyróżnia się jedynie ciekawym czerwonym akcentem “Y” umieszczonym na przedniej części. Ta została pokryta gumowanym tworzywem i dodatkowo wzmocniona, by lepiej chronić zawartość plecaka (i to by było na tyle z tą kosmiczną technologią). Co jednak ciekawe, może i zapewni bezpieczeństwo zawartości, ale jednocześnie bardzo łatwo się rysuje - mój egzemplarz dotarł do mnie z kilkoma sporymi rysami, pomimo tego, że była zafoliowany i dobrze zabezpieczony. Tak czy inaczej, wpływa to jedynie na walory estetyczne, a nie praktyczne plecaka.

lenovo_y_gaming_armored_backpack_b8270_-_rzut_okiem_na_gamingowy_plecak_8_

Mamy też do czynienia z naprawdę dużą konstrukcją, którą zaprojektowano tak, by bez problemu mieściła nawet 17.3-calowe laptopy (oczywiście mniejsze również bezpiecznie w niej zapakujemy). Wymiary plecaka to 505 x 360 x 180 mm, a jego waga to 1,35 kg, więc już sam w sobie stanowi pewne obciążenie. W środku czekają na nas aż 3 duże komory i 16 mniejszych, bardziej lub mniej ukrytych kieszeni, w których zmieścimy wszystkie potrzebne drobiazgi. Plecak jest naprawdę pojemny i podczas testów bez problemu zmieściłem do niego jednocześnie duży gamingowy laptop i ultrabooka, a przy tym miałem jeszcze miejsce na akcesoria do obu sprzętów. Warto na przykład zwrócić uwagę na bezpieczną kieszeń na plecach, w której możemy schować dokumenty, klucze czy telefon komórkowy, mając przy tym pewność, że nikt ich nam nie wyciągnie, bo ściśle przylegają do naszych pleców. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest również wyjmowana z kieszonki siatka na coś do picia, którą wyciągamy w razie potrzeby i bez problemu sięgamy do niej bez konieczności zdejmowania plecaka.

lenovo_y_gaming_armored_backpack_b8270_-_rzut_okiem_na_gamingowy_plecak_11_ lenovo_y_gaming_armored_backpack_b8270_-_rzut_okiem_na_gamingowy_plecak_10_

We wnętrzu producent nieco bardziej „zaszalał” z kolorami i czerń została zastąpiona przez szary kolor, który został ozdobiony kontrastującymi czerwonymi wstawkami. W jednej z komór znajdziemy również czerwoną piankę z wypustkami, która dodatkowo chroni zawartość naszego plecaka, a na dodatek trochę usztywnia jego tył, poprawiając komfort użytkowania. Co jest bardzo istotne, bo jak już wspomniałem wcześniej, plecak jest naprawdę duży i dobrze, że producent przemyślał zastosowane rozwiązania. A jeśli już przy wygodzie jesteśmy, to nie można również pominąć tylnej części plecaka, na której znajdziemy 7 dużych piankowych wypustek (jedna z nich to wspomniana już wcześniej bezpieczna kieszeń) poprawiających wentylację, dzięki czemu nie tylko będzie nam chłodniej, ale i plecy nie oberwą tak bardzo nawet przy dużym obciążeniu. Miękką wentylowaną gąbkę znajdziemy również na szelkach plecaka, o szerokości 7-7,5 cm, których długość możemy regulować za pomocą standardowych klamerek. Jeśli potrzebujemy dodatkowego odciążenia, to możemy też zapiąć klamrę na klatce piersiowej - niestety zabrakło tu klamry biodrowej, ale producent uznał najwyraźniej, że sprzęt gamingowy nie jest aż tak ciężki :) Kończąc temat dodam jeszcze tylko, że w górnej części plecaka znajdziemy rączkę do przenoszenia, a na szelkach umieszczono 2 D-ringi do podpinania podręcznych przedmiotów.

lenovo_y_gaming_armored_backpack_b8270_-_rzut_okiem_na_gamingowy_plecak_1_ lenovo_y_gaming_armored_backpack_b8270_-_rzut_okiem_na_gamingowy_plecak_14_

lenovo_y_gaming_armored_backpack_b8270_-_rzut_okiem_na_gamingowy_plecak_2_ lenovo_y_gaming_armored_backpack_b8270_-_rzut_okiem_na_gamingowy_plecak_3_

Mówiąc krótko, Lenovo Y Gaming Armored Backpack B8270 to naprawdę ciekawy, przemyślany i starannie wykonany plecak, w którym trudno doszukiwać się jakichkolwiek wad. Producent postawił na dobrej jakości wzmocnione materiały, a ich zastosowanie również jest bez zarzutu - w moim egzemplarzu nie udało mi się znaleźć żadnej luźnej, wystającej nitki, krzywego szwu, problematycznego zamka błyskawicznego czy innych niedociągnięć (a jeśli mamy czepiać się na siłę, to można wskazać na brak dodatkowego wzmocnienia czy nóżek na spodzie plecaka, które chroniłyby tę część przed zużyciem). Co więcej, dostajemy naprawdę duży wodoodporny plecak (zamki nie są dodatkowo zabezpieczone, więc lepiej nie kąpać się z plecakiem, ale deszcz nie jest mu straszny), który powinien bez problemu pomieścić największe nawet gamingowe „potwory„” i to z całym potrzebnym osprzętem i osobistymi drobiazgami, które możemy rozlokować w wielu dostępnych kieszeniach. Poza tym, plecak powinni docenić miłośnicy klasycznego wzornictwa, bo choć producent dodał do niego kilka „kosmicznych” elementów, to całość zachowuje dość minimalistyczną czarną stylistykę. I choć zdaję sobie sprawę, że cena 349 PLN może dla niektórych wydawać się trudna do przełknięcia, to osobiście uważam, że propozycja Lenovo jest tego warta, szczególnie w kontekście wysokich kosztów sprzętu, który planujemy w niej transportować.

lenovo_y_gaming_armored_backpack_b8270_-_rzut_okiem_na_gamingowy_plecak_5_ lenovo_y_gaming_armored_backpack_b8270_-_rzut_okiem_na_gamingowy_plecak_4_

orientacyjna cena: 349 PLN

award-jakosc_01-150x150_01-150x150_01-150x150_01-150x150

+ zastosowane materiały
+ solidne wykonanie
+ mnogość dedykowanych kieszeni
+ duża pojemność
+ wzornictwo
+ komfort użytkowania
+ zabezpieczenie przed deszczem
 
- brak dodatkowego zabezpieczenia spodu
- suwaki nie posiadają zabezpieczenia przed wodą
- dość wysoka cena
 
 
Sprzęt do testów dostarczyła firma: 
 
112957i018fea41d376bd28

 

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.