FrazPC.pl

Azio MGK L80 RGB - recenzja stylowej klawiatury mechanicznej: Azio MGK L80 RGB - recenzja, cz.1

Azio to mniej znany kalifornijski producent akcesoriów PC dla graczy, który próbuje swoich sił na tym mocno zatłoczonym rynku, stawiając w dużej mierze na design. Hasłem przewodnim firmy jest „Elegantly Fierce”, co tłumaczyć można jako „wytworna zaciekłość”, a do naszej redakcji trafiła właśnie klawiatura o nazwie MGK L80 RGB, która idealnie do niego pasuje. Sprawdźmy więc, co jeszcze oferuje ten sprzęt, który kosztuje niemałe pieniądze.

Zobacz zdjęcie

Urządzenie trafia do nas w standardowym kartonowym opakowaniu, które w środku zabezpieczono gąbkami. W jego wnętrzu znajdziemy też kluczyk ułatwiający wyciąganie nasadek na klawisze, typową makulaturę oraz sporej wielkości opcjonalną podpórkę pod nadgarstki (do tego elementu jeszcze wrócimy). Nie uświadczymy tu jednak żadnej płyty ze sterownikami (klawiatura nie otrzymała dedykowanej aplikacji) czy wymiennych nasadek, ale zawartość zestawu i tak wypada naprawdę dobrze.

Zobacz zdjęcie

Sam sprzęt charakteryzuje się dość prostym designem (co osobiście uznaję za zaletę), ale wyróżnia się kilkoma charakterystycznymi elementami. Prostokątna konstrukcja wykonana została w dużej części z aluminium i praktycznie całą wierzchnią część stanowi szczotkowany metal, co nadaje produktowi elegancji. Ta dodatkowo podkreślana jest przez srebrne elementy, np. w otworach diod powiadomień, logo producenta czy fazowane krawędzie potencjonometru. A jeśli jesteśmy już przy tym elemencie, to muszę przyznać, że gałka do regulacji głośności nie tylko prezentuje się bardzo dobrze (m.in. za sprawą charakterystycznego prążkowanego wzoru), ale i spisuje się zdecydowanie lepiej niż przyciski i aż prosi się, by producenci częściej sięgali po takie rozwiązanie. Całości dopełnia wystający element na górnej krawędzi klawiatury, który wykonano z błyszczącego czarnego plastiku i znajdują się na nim dwa dodatkowe przyciski (jeden do włączania trybu gry, drugi do nagrywania makr).

Zobacz zdjęcie

Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie

Urządzenie nie traci na uroku nawet po zamontowaniu opcjonalnej podkładki pod nadgarstki. Ten prosty płaski element montowany jest za pomocą magnesów, które bardzo dobrze spisują się w swojej roli (jeśli jednak podnosimy urządzenie, to lepiej na wszelki wypadek go odczepić) i posiada logo producenta oraz hasło „Elegantly Fierce” – na szczęście żadne z nich nie jest nachalne, ponieważ wykonane je w nieco innym odcieniu czerni.

Zobacz zdjęcie

MGK L80 prezentuje się więc naprawdę dobrze i jest jedną z ładniejszych klawiatur, jakie dane było mi recenzować, choć trzeba przyznać, że nie jest to oryginalna konstrukcja. Bliźniaczy model ma w swojej ofercie choćby polski Genesis (RX85), co oznacza, że mamy do czynienia z produktem oferowanym wielu firmom przez jednego z producentów OEM. Nie zmienia to jednak faktu, że MGK L80 RGB zasługuje na pochwały jeśli chodzi o wzornictwo (choć od marki, która chwali się designem, spodziewać można było się większej unikatowości).

Zobacz zdjęcie

Pozostałe strony artykułu

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.