FrazPC.pl

WD MyPassport Wireless Pro 2 TB – przenośna chmura dla fotografa: Główne cechy, zawartość opakowania oraz wygląd

Lata nieubłaganie lecą, wszystko wokoło ulega miniaturyzacji, tylko dyski wciąż takie same (choć pojemniejsze). Tym razem na nasze redakcyjne biurko trafił dość niszowy przenośny magazyn danych. MyPassport Wireless Pro, bo o nim mowa, to przeprojektowana wersja wcześniejszego "wirelessa", którego mieliśmy okazję testować poprzednim razem. Wcześniejsza recenzja (a raczej rzut okiem) wzbudziła niemałą polemikę wśród czytelników. Czy i w tym przypadku tak będzie? Przekonajmy się.
 

Główne cechy:

Dysk twardy – 2TB  5400rpm
802.11ac Wi-Fi (2.4GHz oraz 5GHz)
Wbudowany hotspot Wi-Fi 
Czytnik kart SD 3.0
Port USB 2.0 
Możliwość łączenia z serwisami chmurowymi – nawet Adobe Creative Cloud
Wbudowana bateria o pojemności 6400 mAh (ok 11,5 h pracy na baterii)
Oprogramowanie na IOS oraz Androida
Plex media server 
 
CENA: ~ 840,00 PLN
 

Zawartość opakowania oraz wygląd

MyPassport Wireless Pro przybyło do nas w granatowym (typowym dla WD) opakowaniu, które pokryte jest mnóstwem informacji na temat produktu jaki skrywa. W środku znajdziemy przeźroczysty blister, zawierający dysk, kabel USB 3.0 do ładowania i transferu danych oraz ładowarkę wraz z przejściówkami.
 
Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcieZobacz zdjęcie
 
Passport jest zaokrąglonym, kwadratowym pudełkiem, wielkośći opakowania na płytę DVD, a właściwie około sześciu takich opakowań położonych na sobie. Względem poprzednika, niewątpliwie wygląda lepiej, jednak jego obecne wymiary uniemożliwiają noszeniu go w kieszeni spodni. Patrząc z drugiej strony, idealnie nadaje się jako podstawka pod kubek z kawą. Pudełeczko od WD kolejny raz nie jest nudne mimo czerni. Obudowa z wierzchu posiada lekkie wybrzuszenie, które ozdabiają paski z błyszczącego materiału, przeplatające się z matową czernią reszty opakowania. Na wierzchu dysku jest logo producenta i nazwa modelu. Zaraz obok napisów znajdują się dwie diody informujące o pracy dysku oraz modułu Wi-Fi. Dodatkowo, blisko jednego z brzegów dysku, producent umieścił niepozorne cztery diody, informujące o stanie naładowania baterii. 
Zobacz zdjęcie
 
Obudowa na jednym z boków skrywa czytnik kart. Na drugim, po przeciwnych stronach, znajdują się dwa przyciski: jeden do kopiowania danych z karty SD lub sprawdzania poziomu naładowania baterii, drugi do włączania urządzenia. Pomiędzy przyciskami producent umieścił dwa porty USB: SUB 3.0 do komunikacji dysku z komputerem i ładowania, a USB 2.0 do kopiowania danych. Pozostałe boki producent pozostawił puste. 
Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie
 
Na spodzie obudowy, w centralnym punkcie, znajduje się naklejka informacyjna z podstawowymi danymi. Zaś na brzegach, w odległości ok. 1 cm, umieszczono 4 gumowe nóżki antypoślizgowe. 

Zobacz zdjęcie

Pozostałe strony artykułu

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.