FrazPC.pl

Tanie drukowanie. Porównanie drukarek Epson L386 oraz HP DeskJet GT5820: Porównanie drukarek Epson L386 oraz HP DeskJet GT5820 - wstęp, jakość wykonania, wygląd, zawartość opakowania

Producenci drukarek atramentowych zwietrzyli interes w oszczędności. Coraz to więcej firm staje się bardziej eko, czy też stawiają na lepszą wydajność i opłacalność, by zachęcić klientów do zakupów. Nie jest inaczej też w przypadku dwóch drukarek, które mieliśmy okazję testować w naszym laboratorium. Epson (którego rozwiązania już wcześniej porównywaliśmy) oraz HP stanęły tym razem w szranki w boju o miano najlepszej opłacalności. Jaki tym razem jest finał tej dość wyrównanej walki, przeczytajcie i przekonajcie się sami.

Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie

Zobacz zdjęcie

Jakość wykonania, wygląd, zawartość opakowania

Nie zamierzamy pisać które z urządzeń jest ładniejsze. Na pewno HP jest bardziej designerski w porównaniu z konserwatywnym wyglądem Epsona. Oba urządzenia posiadają zewnętrzny pojemnik na dolewki, co według nas powinno zostać rozwiązane inaczej (Epson w kolejnej serii sprzętu z dolewanym tuszem ma zintegrować w obudowie moduł z tuszami). Jednak boczny pojemnik ma również swoje plusy. Projektanci obu urządzeń na pewno rozważyli wiele opcji rozwiązania tego problemu. Boczne mocowanie zbiorników sprawia, że są łatwiejsze w dostępie, jednak w przypadku gdy urządzenie wstawimy w szafkę, sprawdzanie poziomu tuszu będzie utrudnione. Tego typu rozwiązanie sprawia, iż drukarka w wyglądzie jest mniejsza, jednak sprawia wrażenie że ma się do czynienia z "czymś" doklejonym.

Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie

Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie

Z lewej Epson L386, z prawej HP DeskJet GT5820

Oba urządzenia podczas przenoszenia i sprawdzania ich "w rękach" wydają się bardzo solidnie zbudowane. Wszelkie elementy ruchome są dobrze spasowane. W obu przypadkach nie odnotowaliśmy żadnego trzeszczenia czy chybotania. Każdy z przycisków daje pewne, satysfakcjonujące kliknięcie. Według nas, nie ma obaw o przypadkowe uszkodzenie któregoś z elementów drukarek.

Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie

Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie

Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie

Epson L386

Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie

Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie

Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie

HP DeskJet GT5820

Pozostałe strony artykułu

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.