FrazPC.pl

Epson EcoTank ITS L3060 – Tanie EcoTankowanie?: Wygląd i jakość wykonania, dane

Świadomość istnienia drukarek z "dolewką" zagościła już na dobre w umysłach ludzi myślących o oszczędnym drukowaniu. Producenci natomiast prześcigają się w pomysłach na połączenia niskiej ceny i jakości druku w jednym urządzeniu. Pionier popularyzacji technologii CISS na wielką skalę - Epson kontynuuje rozwój portfolio urządzeń z dolewanym atramentem odświeżając właśnie swoją linię drukarek. Cieszy nas to tym bardziej, że mamy okazję sprawdzić na ile młodszy brat testowanej przez nas wcześniej L386, czyli EcoTank ITS L3060, jest godnym jej następcą.

Zobacz zdjęcie

Wygląd i jakość wykonania

Epson EcoTank ITS L3060 różni się od swojego poprzednika zintegrowaniem pojemnika na tusze z bryłą urządzenia. Pytanie na ile w przypadku tego modelu zmiany jakie nastąpiły w wyglądzie nazwać można liftingiem czy rewolucją, jednak zdecydowanie pozwalają one na zaoszczędzenie kilku centymetrów cennego miejsca na biurku Dodatkowo unika się ryzyka uszkodzenia czy rozlania atramentu w przypadku nieumyślnego odczepienia modułu znanego z poprzedniej generacji.

Zobacz zdjęcie

Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie

Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie

Pokrywa skanera wykona została z tworzywa sztucznego przypominającego szczotkowane aluminium anodyzowane na czarno, natomiast jej brzegi wykonano z pół matowego plastyku. Frontowy panel nadal wykonany jest w stylu "piano look", co – poza estetycznym wyglądem - naraża nas na szybkie "palcowanie". Reszta urządzenia, to matowy czarny plastyk. Najważniejsza zmianą w tym modelu, jest system ITS. W tym przypadku zaprojektowane na nowo zostały pojemniki na tusz, jak i sposób dolewania barwnika. Tym razem pojemniki te są na stałe przymocowane do drukarki, a tusz uzupełniamy od góry. Co prawda, w tym modelu nie uświadczymy nowego rozwiązania w postaci unikalnych dla każdego koloru „kluczy”, jakie są stosowane przez Epson w butelkach i zasobnikach z tuszem dołączanym w wyższych modelach. Warto zwrócić uwagę na spasowanie gumowych gumowe zatyczek na butelki – w naszym egzemplarzu niektóre z nich były nieco luźne.

Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie

Zobacz zdjęcie

Dane

Zobacz zdjęcie

Pozostałe strony artykułu

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.