FrazPC.pl

Najciekawsze zapowiedzi CES 2018: Razer Project Linda

W tym tygodniu odbyły się targi technologiczne Consumer Electronics Show 2018, więc jak co roku przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych (naszym zdaniem) zapowiedzi z tej imprezy. CES to największe tego typu targi na świecie i w tym roku swoje nowe produkty, prototypy i rozwiązania zaprezentowało ponad 4 tysiące wystawców, a przez hale przewinęło się przeszło 184 tysiące odwiedzających. Liczyliśmy więc na prezentacje jakichś przełomowych rozwiązań, które zrewolucjonizują lub zdefiniują branżę technologiczną na lata i pod tym kątem możemy mówić o sporym rozczarowaniu, ponieważ producenci sprzętu i oprogramowania zagrali dość bezpiecznie. Nie oznacza to jednak, że zabrało ciekawych zapowiedzi, a my wytypowaliśmy 10, które w największym stopniu przykuły naszą uwagę:

1. Razer Project Linda

Razer praktycznie co roku raczy nas ciekawymi prototypami swoich nowych produktów i choć te często nie wychodzą z fazy konceptu, tak tym razem wydaje się, że amerykański producent jest zdeterminowany, by Project Linda zmienił się w realny konsumencki produkt. Mamy tu do czynienia ze swoistą hybrydą łączącą laptop z 13,3-calowym ekranem QHD o odświeżaniu 120 Hz z androidowym smartfonem Razer Phone (jego wyświetlacz także wspiera 120 Hz). W notebooku telefon jest dokowany w miejscu, w którym zazwyczaj znajduje się touchpad, a połączenie urządzeń odbywa się błyskawicznie i wymaga jedynie naciśnięcia przycisku. Procesor Qualcomm Snapdragon 835 i 8 GB pamięci RAM, w które wyposażono Razer Phone, zapewniać mają wysoką wydajność (jak na androidowe standardy oczywiście), a 5.7-calowy wyświetlacz Razer Phone może być wtedy używany jako touchpad lub drugi ekran, dający szybki dostęp do aplikacji, narzędzi i innego oprogramowania.

Zobacz zdjęcie

Sam laptop oferuje zaś pełnowymiarową podświetlaną (Razer Chroma) klawiaturę, przez co zyskamy wygodniejszą i szybszą możliwość pisania, dostosowaną do systemu Android, m.in. dzięki dodatkowym klawiszom do nawigacji, wyszukiwania i wyboru aplikacji. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by podłączyć myszkę, aby osiągnąć precyzję niezbędną w grach lub podczas pracy z aplikacjami. Jednoczęściowa aluminiowa obudowa Project Linda ma grubość jedynie 15 mm i wagę 1,25 kilograma (włączając zadokowany telefon). Projekt posiada również wewnętrzną baterię o pojemności 53,6 Wh, która poza zasilaniem komputera jest także w stanie naładować smartfon – ponad trzy razy. Wewnątrz laptopa znajduje się dysk twardy o pojemności 200 GB, pozwalający na przechowywanie kopii zapasowej danych, a także dodatkowych aplikacji oraz multimediów. Project Linda daje możliwość podłączenia licznych zewnętrznych urządzeń za pomocą 3.5-milimetrowego gniazda audio jack, USB-A oraz USB-C, które służy także do ładowania. Laptop wyposażono również w mikrofon i kamerę 720p. Co ciekawe, dźwięk uzyskiwany będzie z przednich głośników smartfona.

Nie jest to pierwszy taki pomysł na laptop na bazie androidowego telefonu, ale wydaje się, że obecny stan technologii mobilnej pozwala w końcu na sensowną realizację tej koncepcji i być może już wkrótce będzie to nowy branżowy trend.

Pozostałe strony artykułu

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.