FrazPC.pl

Wybraliście najlepsze produkty 2017 roku!: Najlepsza gra 2017 roku, najbardziej rozczarowująca gra 2017 roku, najbardziej wyczekiwana gra 2018 roku

Już od kilku lat tradycyjnie przeprowadzamy głosowanie na najlepsze produkty według użytkowników FrazPC i właśnie poznaliśmy zwycięzców w kilku interesujących kategoriach. Trzeba przyznać, że te nie odbiegają zasadniczo od naszych typów, ale nie ukrywamy, iż pojawiło się też kilka zaskoczeń.

Tak prezentują się najlepsze produkty ubiegłego roku zdaniem użytkowników FrazPC (w nawiasach podajemy procent Waszych głosów, a warto pamiętać, że w każdej kategorii, prócz platformy, można było oddać 3 głosy, stąd też ich suma nie wynosi 100%): 

Najlepsza gra 2017 roku

Musimy przyznać, że nie spodziewaliśmy się tak miażdżącego zwycięstwa Horizon Zero Dawn, ponieważ jest to stricte konsolowa gra, do tego dostępna jedynie na PS4. Z drugiej strony produkcja Guerrilla Games to prawdziwy pokaz możliwości graficznych platformy Sony, a do tego mamy do czynienia z zupełnie nową marką, która urzeka nietypową wizją postapokaliptycznego świata oraz bardzo dobrze zrealizowaną walką. Drugie miejsce dla Wolfenstein II: The New Colossus było jak najbardziej do przewidzenia, szczególnie w roku, kiedy zewsząd atakują nas mikrotransakcje, loot boxy oraz gry bazujące na modelu usługi, a w tym przypadku otrzymujemy bezkompromisowy old-shoolowy shooter skoncentrowany tylko na zabawie dla jednego gracza. Na podium załapał się także PUBG, czyli największy fenomen tego roku, który rozpoczął modę na nowy sieciowy podgatunek Battle Royale. Dziwić może nieco dopiero czwarta pozycja The Legend of Zelda: Breath of the Wild, które zebrało najwięcej branżowych nagród gry zeszłego roku, ale Nintendo nigdy nie było wybitnie popularne w naszym kraju. Wysoka pozycja Assassin's Creed: Origins pokazuje zaś, że czasem dobrze zrobić sobie dłuższą przerwę, by powrócić ze zdwojoną mocą.

1. Horizon Zero Dawn - 45,9%

2. Wolfenstein II: The New Colossus - 15,1%

3. PlayerUnknown's Battlegrounds - 12,6%

4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild - 11,9%

5. Assassin's Creed: Origins - 11,3%

Najbardziej rozczarowująca gra 2017 roku

Tutaj obyło się bez większego zaskoczenia, choć osobiście większym rozczarowaniem było dla mnie Mass Effect: Andromeda, co wynikało z moich większych oczekiwań w stosunku do tego tytułu. EA zgarnęło jednak ostre baty za Star Wars Battlefront 2 i bezczelną próbę dojenia graczy za pomocą mikrotransakcji i choć wydawca szybko wycofał się z większości praktyk budzących kontrowersje, to jednak nie zmienia faktu, że gra została zaprojektowana pod kątem sięgania przez graczy po loot boxy. Nie pomogła także bardzo słaba kampania fabularna. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku Need For Speed: Payback oraz Śródziemie: Cień Wojny, gdzie jeśli nie sięgniemy po dodatkową gotówkę, zmuszeni jesteśmy do żmudnego grindowania. Gran Turismo Sport rozczarowało zaś ubogą zawartością, szczególnie jak na grę wycenioną na pełną kwotę.

1. Star Wars Battlefront 2 - 43,6%

2. Mass Effect: Andromeda - 35%

3. Need For Speed: Payback - 15,6%

4. Middle-Earth: Shadow Of War - 8,2%

5. Gran Turismo Sport - 7,8%

Najbardziej wyczekiwana gra 2018 roku

O dziwo użytkownicy FrazPC najbardziej wyczekują konsolowych produkcji i o ile w przypadku Red Dead Redemption 2 trudno się dziwić, ponieważ mówimy o kolejnej grze Rockstar, co oznacza murowany hit na najwyższym poziomie z dużą szansą na to, że w późniejszym terminie trafi także na PC (choć pierwsza odsłona nigdy nie doczekała się komputerowego portu), tak drugie miejsce dla God of War to już spore zaskoczenie, tym bardziej, że ten tytuł na pewno zachowa ekskluzywny charakter dla PS4. Trzecia pozycja należy do kolejnego Far Cry i widać, że wciąż nie znudziła się Wam konwencja tej serii, ale liczymy na nieco większe zmiany w ramach rozgrywki niż tylko przeniesienie akcji do USA. Metro Exodus to wciąż spora niewiadoma, tym bardziej, że prezentowane przez twórców materiały wyglądają nieco "zbyt dobrze, by okazały się prawdziwe", ale mocno ostrzymy sobie na nią zęby, podobnie jak na Pillars of Eternity 2: Deadfire, czyli kontynuację świetnego klasycznego RPG z 2015 roku.

1. Red Dead Redemption 2 - 32,3%

2. God of War - 21%

3. Far Cry 5 - 20,6%

4. Metro Exodus - 10,8%

5. Pillars of Eternity 2: Deadfire - 10,4%

Pozostałe strony artykułu

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.