FrazPC.pl

Biurowy kombajn za grosze – HP OfficeJet PRO 7720: Biurowy kombajn za grosze – HP OfficeJet PRO 7720, cz.1

Wprowadzenie

Na łamach FrazPC testowaliśmy do tej pory głównie urządzenia przeznaczone do użytku domowego. Jednak nowy rok, to nowe wyzwania. Tak więc tym razem przyjrzymy się czemuś większemu, szybszemu i zarazem o przeznaczeniu innym niż do tej pory. Jeśli jesteście ciekawi, jak spisuje się mały kombajn do prac biurowych, zapraszamy do przeczytania naszej recenzji drukarki HP OfficeJet Pro 7720.
 
Zobacz zdjęcie
 

Wygląd i zawartość opakowania

Moment rozpakowywania nowego urządzenia jest zawsze ekscytujący. HP nie zawiódł nas i w tym przypadku. Urządzenie jest zapakowane w bardzo solidny karton z wycięciami na dłonie po bokach. Choć da się je przenieść samemu (ok. 20 kg w opakowaniu), jednak nie jest to wygodne z powodu wielkości opakowania. W środku znajduje się drukarka zawinięta w foliowy worek z HDPE oraz obłożona styropianem dla bezpieczeństwa. W wolnych przestrzeniach producent umieścił startowy zestaw tuszy, kilka instrukcji obsługi, płytę ze sterownikami, kabel zasilający, kabel USB oraz kabel RJ11 do połączenia FAXu.
 
Zobacz zdjęcie
 
Pierwsze uruchomienie urządzenia jest ciekawym i zarazem przyjemnym doznaniem. Jeszcze przed podłączeniem do komputera zabraliśmy się za skonfigurowania połączenia przez WiFi. Urządzenie poprowadziło nas za rękę przez cały proces konfiguracji połączenia. Wszystkie dane wprowadzaliśmy przy użyciu uchylnego kolorowego ekranu dotykowego, który niestety jest dość słabo responsywny. Gdy urządzenie było już podłączone do naszej sieci WiFi, zabraliśmy się za instalację pakietu sterowników. Wszystko przebiegło bezproblemowo, jednak po skończeniu konfiguracji na naszym pulpicie pojawiło się kilka (według nas nieużytecznych) ikon. Pomijając ten fakt, urządzenie udało się uruchomić i skonfigurować w mniej niż pół godziny – wraz z procedurą pierwszego uruchomienia głowic oraz instalacją wszystkich sterowników.
 
Zobacz zdjęcie
 
OfficeJet PRO 7720 jest duży, aczkolwiek bardzo zgrabnym z wyglądu. Producent postarał się projektując bryłę urządzenia. Dodatkowo zadbał o wiele szczegółów, które dają nam poczucie profesjonalnego, dobrze wykończonego sprzętu. Warto nadmienić, że ekran dotykowy charakteryzuje się dobrymi kątami widzenia. Co więcej, możemy go odchylić, by praca na nim była bardziej ergonomiczna. Kolejnym przykładem dbałości o szczegóły jest oświetlenie wnętrza drukarki. Kiedy instalujemy nowy tusz bądź głowicę, po otwarciu klapy wnętrze drukarki jest oświetlane przez małą, lecz mocną diodę LED. Następnym z "drobiazgów" jest klapa odbioru papieru, która za sprawą zamontowanej sprężyny, po wysunięciu, rozwija się bardziej, tworząc pochyloną płaszczyznę dla papieru.
 
Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie
 
Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie
Zobacz zdjęcie

Tabela z danymi

Zobacz zdjęcie

Pozostałe strony artykułu

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.