FrazPC.pl

SteelSeries Arctis Pro+GameDAC - recenzja gamingowych słuchawek Hi-Res: Mikrofon i podsumowanie

Mikrofon

Steelseries projektując hi-endowy headset dużo uwagi poświęciło także tak istotnemu elementowi, jak mikrofon. Jest to dwukierunkowy mikrofon ClearCast, który debiutował już w poprzednich słuchawkach z serii Arctis i producent chwali się, że ten zapewnia studyjną jakość dźwięku i redukcje szumy z otoczenia. To pierwsze stwierdzenie zastosowano zdecydowanie na wyrost, ponieważ jak na typowy gamingowy headset ten rzeczywiście robi bardzo dobrze wrażenie, ale do profesjonalnego poziomu zdecydowanie mu brakuje i dedykowane urządzenia (jak np. testowany przez nas niedawno AM310 od AverMedia) wypadają zdecydowanie lepiej. Trzeba jednak przyznać, że rejestrowany przez niego dźwięk jest wyraźny i naturalny, choć nie najlepiej radzi sobie z wybuchowymi głoskami. Świetnie sprawdza się jednak redukcja szumów, która bardzo efektywnie filtruje wszelkiego rodzaju hałasy docierające z naszego otoczenia, a jednocześnie nie zniekształca naszego głosu do tego stopnia, by sprawiało to jakieś kłopoty w komunikacji.

Zobacz zdjęcie

Próbki możliwości mikrofonu

Podsumowanie

Podsumowując, Arctis Pro + GameDAC to nie jest sprzęt dla każdego, a jego bardzo wysoka cena sprawia, że z miejsca pozycjonowany jest jako sprzęt dla entuzjastów, którzy poszukują możliwie najlepszych rozwiązań. Nie da się jednak nie przyznać racji SteelSeries, które podkreśla w promowaniu tego urządzenia, że o ile grafika w grach za sprawą rozwoju kart graficznych i monitorów/ekranów zrobiła rewolucyjne wręcz postępy, tak strefa audio była przez producentów urządzeń gamingowych traktowana nieco po macoszemu i w gruncie rzeczy progres w zakresie słuchawek czy głośników był niewielki. Czy Arctis Pro + GameDAC jest więc rewolucją na miarę obecnych czasów? Trudno jednoznacznie ocenić, ale nie da się ukryć, że zestaw ten spełnia pokładane w nim nadzieje i oferuje najwyższą jakość dźwięku, jaką otrzymać możemy w headsetach dla graczy. Jeśli zatem cena Was nie przeraża, a oprawa dźwiękowa ma dla Was równie istotne znaczenie jak grafika i od hi-endowych słuchawek oczekujecie audio jakości Hi-Fi, które pozwoli usłyszeć każdy szczegół, to Arctis Pro + GameDAC, choć nie jest idealny, to zdecydowanie produkt godny polecenia.

PS. Warto nadmienić, że wraz z Arctis Pro +GameDAC na rynek trafią również same słuchawki Arctis Pro oraz bezprzewodowy model Arctis Pro Wireless. Więcej na temat całej serii dowiecie się TUTAJ.

orientacyjna cena: 1099 PLN

Zobacz zdjęcieZobacz zdjęcie

+ bardzo dobre wykonanie 
+ materiały klasy premium
+ ergonomia na najwyższym poziomie
+ rewelacyjny dźwięk w grach i świetny w muzyce
+ wysokiej klasy DAC z układem ESS Sabre 9018Q2C
+ GameDAC zapewnia mnóstwo opcji konfiguracji
+ dobrze zrealizowane podświetlenie RGB
+ opcja ChatMix 
+ odsłuch bez opóźnień
+ bardzo dobry mikrofon ze skuteczną redukcją szumów
+ design
+ pełna kompatybilność z PS4
 
- bardzo łatwo rysująca się plastikowa szybka na GameDAC
- problemy z użytkowaniem na PS4 (krótkie kable)
- GameDAC nie obsługuje innych słuchawek
 

Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Zobacz zdjęcie

Autor recenzji: Daniel Górecki

Pozostałe strony artykułu

Copyright © 2012 - 2018 Cyfrowy Polsat S.A.